10/02/2022
De omzetbelasting, die aan een ondernemer in rekening wordt gebracht voor aan hem verrichte leveringen van goederen en verleende diensten, komt in aftrek op de door de ondernemer verschuldigde omzetbelasting. In het Besluit Uitsluiting Aftrek zijn situaties beschreven waarin de aftrek van voorbelasting geheel of gedeeltelijk is uitgesloten. Van aftrek is uitgesloten de omzetbelasting die betrekking heeft op het verlenen van huisvesting aan personeel.
De uitsluiting van aftrek is niet van toepassing als de ondernemer door bijzondere omstandigheden wordt gedwongen tot het afnemen van de betreffende goederen of diensten. Die uitzondering doet zich voor als de uitgaven voor die goederen of diensten primair worden gedaan in het belang van de onderneming en het persoonlijke voordeel van de werknemer voor de ondernemer van ondergeschikt belang is.
Een uitzendbureau biedt aan haar buitenlandse arbeidskrachten huisvesting aan in de buurt van de werklocatie. De kosten hiervan worden gedragen door het uitzendbureau. Werknemers die het door het uitzendbureau aangeboden onderkomen weigeren, krijgen geen vergoeding voor de huur van een ander onderkomen. Het uitzendbureau wilde de omzetbelasting die drukte op de kortstondige huur als voorbelasting in aftrek brengen.
Volgens Hof Den Bosch heeft het uitzendbureau niet aannemelijk gemaakt dat het huren van de onderkomens primair is gedaan vanwege het bedrijfsbelang. Het hof moest in deze zaak beslissen na verwijzing door de Hoge Raad. In het verwijzingsarrest heeft de Hoge Raad uiteengezet dat relevant is of de uitzendkrachten de aangeboden onderkomens aanvaarden, zonder dat daarbij ruimte wordt gelaten voor een eigen keuze voor een bepaald onderkomen of met betrekking tot het medegebruik ervan door één of meer anderen. Reeds voor verwijzing stond vast dat de uitzendkrachten het aangeboden onderkomen konden weigeren, maar dat zij geen vergoeding kregen voor de huisvesting die zij zelf regelden. Hierin ligt besloten dat de uitzendkrachten een eigen keuze voor een bepaald onderkomen konden maken. De uitzondering op de uitsluiting van aftrek deed zich niet voor.
Categorieën
27/06/2024
Jaarlijks worden per 1 juli de hoogst toelaatbare pachtprijzen voor akkerbouw- en grasland, tuinland,...
Lees meer22/01/2026
De Raad van de Europese Unie heeft besloten om vanaf 1 juli 2026 een...
Lees meer29/01/2026
Het gerechtshof Amsterdam wijst de vorderingen van FNV dat alle chauffeurs of groepen van...
Lees meer06/11/2025
Een vrouw schorst het kentekenbewijs van haar voertuig, omdat zij het tijdelijk niet gaat...
Lees meer18/12/2025
De Eerste Kamer heeft het pakket Belastingplan 2026 aangenomen. Ook zijn vijf moties aangenomen....
Lees meer15/01/2026
Een man verzoekt bij de rechter om schorsing van de tenuitvoerlegging van een eerder...
Lees meer22/12/2022
De wettelijke rente gaat per 1 januari 2023 van 2 naar 4%. De laatste...
Lees meer08/12/2022
De periode waarin het mogelijk is om vaststelling van de loonkostensubsidie NOW-5 aan te...
Lees meer24/07/2025
Het enkele feit dat aandelen formeel door een foundation worden gehouden, betekent niet automatisch...
Lees meer22/02/2024
Op 1 oktober 2023 is het Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM) in werking getreden....
Lees meer06/11/2025
Aangiftetermijn erfbelasting Nabestaanden van iemand die op of na 1 januari 2026 overlijdt, krijgen twintig...
Lees meer08/02/2024
Het Hof van Justitie EU heeft op 16 november 2023 twee arresten gewezen over...
Lees meer26/02/2026
Onlangs heeft de inspecteur van de Belastingdienst collectief uitspraak gedaan op de bezwaren die...
Lees meer12/03/2026
Een man houdt alle aandelen in een holding die deelneemt in het familiebedrijf. De...
Lees meer26/06/2025
Een Nederlandse ondernemer emigreert in 2012 naar Zwitserland en krijgt een conserverende aanslag van...
Lees meer26/06/2025
In 2016 ontvangt een ondernemer een naheffingsaanslag accijns van € 279.058. Zes jaar later,...
Lees meer23/07/2025
Nahom heeft dit jaar stage gelopen bij A+B Adviesgroep en dat is van beide...
Lees meer05/03/2026
Een werknemer krijgt na jaren trouwe dienst alle aandelen van zijn werkgever geschonken. De...
Lees meer05/02/2026
Bij dga's en ondernemers die vanuit huis werken en een ruimte verhuren aan hun...
Lees meer08/01/2026
In Nederland geldt sinds 1 januari 2026 een verbod op contante betalingen voor goederen...
Lees meer19/02/2026
Een woningcorporatie vormt een fiscale voorziening voor toekomstig onderhoud aan haar woningcomplexen. De inspecteur...
Lees meer11/08/2022
De waarde van onroerende zaken in Nederland wordt jaarlijks vastgesteld. Als peildatum voor de...
Lees meer02/10/2025
Een stel koopt een woning onder voorbehoud van gebruik en bewoning voor de verkoper....
Lees meer25/09/2025
Een bv die een kwekerij voor pot- en groenteplanten exploiteert, is in 2020 eigenaar...
Lees meer15/10/2024
Het lage-inkomensvoordeel (LIV) vervalt per 1 januari 2025. Het loonkostenvoordeel (LKV) voor oudere werknemers...
Lees meer24/10/2023
Bij uw overlijden gaat uw vermogen naar uw erfgenamen. De erfgenamen moeten over hun...
Lees meer03/03/2022
In een brief aan de Tweede Kamer heeft de staatssecretaris van FinanciËn gezegd dat...
Lees meer11/12/2025
De minister van VWS heeft het bijdrageloon en het bijdrage-inkomen voor de Zorgverzekeringswet voor...
Lees meer19/12/2024
Vanaf 2 januari 2025 kunnen woningeigenaren weer subsidie aanvragen voor de verduurzaming van hun...
Lees meer12/03/2026
Een vrouw mag na het overlijden van haar partner levenslang in zijn woning blijven...
Lees meer20/11/2025
Rechtbank Noord-Holland heeft onlangs geoordeeld dat er een onbalans is tussen de letter van...
Lees meer05/03/2026
Een bv koopt voor € 2.500 een vordering van ruim € 6 miljoen op...
Lees meer© Copyright 2026 - A+B Adviesgroep
Webonderhoud: MC4DESIGN