22/08/2024
Onder voorwaarden komt een belastingplichtige in aanmerking voor aftrek van specifieke zorgkosten. De Wet IB 2001 vereist een causaal verband tussen de ziekte van de belastingplichtige en de gemaakte kosten voor een medische behandeling. Op de belastingplichtige rust de bewijslast om feiten te stellen, en bij betwisting aannemelijk te maken, die de conclusie rechtvaardigen dat er een causaal verband bestaat tussen de behandeling en een medische aandoening.
In een procedure voor Hof Den Haag bepleitte de belanghebbende de aftrek van de kosten voor een in de Verenigde Staten ondergane MRI-scan en van de daarmee samenhangende reis- en verblijfkosten. Niet in geschil was dat de kosten voor de MRI-scan en de daarmee samenhangende reis- en verblijfskosten zijn gemaakt ten behoeve van de belanghebbende. Evenmin was in geschil dat de belanghebbende ziek was. Naar het oordeel van het hof heeft de belanghebbende met hetgeen hij heeft overgelegd en aangevoerd niet aannemelijk gemaakt dat de kosten in direct verband staan met zijn ziekte. Ook heeft hij niet aannemelijk gemaakt dat sprake is van een medische noodzaak voor het maken van de kosten waaraan hij zich redelijkerwijs niet kon onttrekken. Een voorschrift van een arts om de scan te ondergaan ontbrak. Uit de overgelegde verklaring van de huisarts dat de MRI-scan is ondergaan in verband met neurologische problematiek van de belanghebbende kan niet worden afgeleid dat de huisarts op het moment waarop hij die verklaring gaf van mening was dat de belanghebbende in september 2018 in het kader van zijn behandeling een MRI-scan moest ondergaan. Evenmin kan daaruit worden afgeleid dat de huisarts bevestigt dat hij die mening was toegedaan in september 2018.
Het hof merkt op dat het directe verband en de medische noodzaak zouden kunnen worden afgeleid uit het feit dat de resultaten van de MRI-scan zijn gebruikt bij de behandeling van de ziekte van de belanghebbende. De stukken van het dossier bevatten daarvoor echter geen aanknopingspunt. De kosten voor de MRI-scan en de daarmee samenhangende reis- en verblijfskosten kwalificeren niet als uitgaven voor specifieke zorgkosten, die wegens ziekte of invaliditeit zijn gedaan. De belanghebbende heeft geen recht op aftrek van deze kosten.
Categorieën
27/06/2024
Jaarlijks worden per 1 juli de hoogst toelaatbare pachtprijzen voor akkerbouw- en grasland, tuinland,...
Lees meer23/05/2024
De formerende partijen hebben een akkoord op hoofdlijnen gesloten, dat als basis dient voor...
Lees meer03/10/2024
Een werkgever heeft de kantonrechter verzocht om ontbinding van de arbeidsovereenkomst van een zieke...
Lees meer12/12/2024
Auto’s, die tot de bedrijfsvoorraad van een autohandelaar behoren, mogen alleen de openbare weg...
Lees meer19/12/2024
De Eerste Kamer heeft het pakket Belastingplan 2025 aangenomen. Over het eigenlijke wetsvoorstel Belastingplan...
Lees meer28/03/2024
Het bewijsrecht omvat de regels voor het moment en de manier waarop partijen in...
Lees meer22/12/2022
De wettelijke rente gaat per 1 januari 2023 van 2 naar 4%. De laatste...
Lees meer08/12/2022
De periode waarin het mogelijk is om vaststelling van de loonkostensubsidie NOW-5 aan te...
Lees meer21/07/2022
Bij de Tweede Kamer is een initiatiefwetsvoorstel van GroenLinks aanhangig. Het wetsvoorstel regelt de...
Lees meer22/02/2024
Op 1 oktober 2023 is het Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM) in werking getreden....
Lees meer14/11/2024
In 2016 is de Wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (DBA) ingevoerd. Met deze wet zijn...
Lees meer08/02/2024
Het Hof van Justitie EU heeft op 16 november 2023 twee arresten gewezen over...
Lees meer05/12/2024
Heeft de rechtbank terecht geoordeeld dat sprake is van bijzondere omstandigheden in de zin...
Lees meer23/01/2025
Een zoon erft in 2011 de helft van de aandelen van een bv van...
Lees meer07/11/2024
Een inwoner van België, die in Nederland werkzaam is, wil de betaalde premie voor...
Lees meer22/02/2024
De bestuurders van enkele bv’s zijn door de Belastingdienst persoonlijk aansprakelijk gesteld wegens het...
Lees meer05/07/2024
De vakantieperiode staat weer voor de deur. Dat betekent dat er wellicht nog allerlei...
Lees meer09/01/2025
De Belastingdienst gaat vanaf 1 januari 2025 weer volledig handhaven bij organisaties die werken...
Lees meer19/12/2024
De staatssecretaris van Financiën heeft in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat...
Lees meer09/01/2025
Aandeelhouders hebben soms geschillen over de gang van zaken binnen een vennootschap. Het recht...
Lees meer23/01/2025
Een ondernemer exploiteert huurrechten met betrekking tot panden. Dit houdt in dat hij panden...
Lees meer11/08/2022
De waarde van onroerende zaken in Nederland wordt jaarlijks vastgesteld. Als peildatum voor de...
Lees meer05/12/2024
In de regel betaalt u bij de aankoop van een eigen woning 2% overdrachtsbelasting,...
Lees meer23/01/2025
Een woningeigenaar is het niet eens met de WOZ-waarde van zijn woning. De woningeigenaar...
Lees meer15/10/2024
Het lage-inkomensvoordeel (LIV) vervalt per 1 januari 2025. Het loonkostenvoordeel (LKV) voor oudere werknemers...
Lees meer24/10/2023
Bij uw overlijden gaat uw vermogen naar uw erfgenamen. De erfgenamen moeten over hun...
Lees meer03/03/2022
In een brief aan de Tweede Kamer heeft de staatssecretaris van FinanciËn gezegd dat...
Lees meer12/12/2024
De minister van SZW heeft een mededeling gepubliceerd met per 1 januari 2025 geldende...
Lees meer19/12/2024
Vanaf 2 januari 2025 kunnen woningeigenaren weer subsidie aanvragen voor de verduurzaming van hun...
Lees meer16/01/2025
Rechtbank Zeeland-West-Brabant heeft het beroep beoordeeld van een belanghebbende tegen de aan hem opgelegde...
Lees meer24/10/2024
De minister van VWS heeft de bedragen van de vermogenstoets voor de zorgtoeslag voor...
Lees meer22/08/2024
In een recente uitspraak heeft Hof Den Bosch in hoger beroep de door de...
Lees meer© Copyright 2025 - A+B Adviesgroep
Webdesign: Reclamestal